Suoraan sisältöön

Solo Health yrityksenä

Solo Health on kotimainen, ketjuihin ja perinteisiin terveyspalvelutarjoajiin kuulumaton itsenäinen toimija. Intohimomme on terveydenhuollon toimijoiden auttaminen resurssihaasteiden ja digisiirtymän palveluratkaisuissa. Olemme erikoistuneet etäpalveluiden lisäksi terveydenhuollon asiantuntijoiden kuten lääkärien ja hoitajien vuokraukseen. Teemme yhteistyötä terveydenhuollon kentällä julkisen ja yksityisen sektorin palveluntuottajien, apteekkien ja terveyspalveluyritysten kanssa, lisäksi vakuutusyhtiöt ja hyvinvointipalvelujen tarjoajat ovat asiakkaitamme. Tarjoamme palveluitamme monipuolisesti myös kuluttaja-asiakkaille.

Tutustu vastuuhenkilöihimme

Myynti ja asiakkuudenhoito

Kirsi Kantojärvi

Kirsi Kantojärvi

Asiakkuusjohtaja, palveluratkaisut
Puh. +358 45 676 0772
kirsi.kantojarvi@solohealth.fi
Harri Sormunen

Harri Sormunen

Johtaja, myynti ja asiakkuudet
Puh. +358 50 530 0833
harri.sormunen@solohealth.fi
Katja Lahdenranta-Linna

Katja Lahdenranta-Linna

Palvelupäällikkö
katja.lahdenranta-linna@solohealth.fi

Perusterveydenhuolto ja työterveyshuolto

Alina Aaltonen

Alina Aaltonen

Yhteyspäällikkö (opintovapaalla)
Puh. +358 44 420 4210
alina.aaltonen@solohealth.fi
Anni Harju

Anni Harju

Aluepäällikkö, Etelä-Suomi
Puh. +358 44 420 4242
anni.harju@solohealth.fi
Eeva Heiska

Eeva Heiska

Aluepäällikkö, Länsi-Suomi
Puh. +358 45 7881 5693
eeva.heiska@solohealth.fi
Kaili Hjorth

Kaili Hjorth

Asiakkuusjohtaja, Kansainväliset henkilöstöpalvelut
Puh. +358 40 595 5483
kaili.hjorth@solohealth.fi
Aarni Isomursu

Aarni Isomursu

Aluepäällikkö, Itä- ja Pohjois-Suomi
Puh. +358 40 099 5295
aarni.isomursu@solohealth.fi
Jasse Järviö

Jasse Järviö

Aluepäällikkö, Länsi-Suomi
Puh. +358 44 491 8400
jasse.jarvio@solohealth.fi
Suvi Kangasniemi

Suvi Kangasniemi

Asiakkuusjohtaja, henkilöstöpalvelut
Puh. +358 40 537 7372
suvi.kangasniemi@solohealth.fi
Eneli Tukiainen

Eneli Tukiainen

Yhteyspäällikkö, Kansainväliset henkilöstöpalvelut
Puh. +358 45 7881 7054
eneli.tukiainen@solohealth.fi

Erikoissairaanhoito ja psykiatrian erikoisalat & päihdelääketiede

Kaili Hjorth

Kaili Hjorth

Asiakkuusjohtaja, Kansainväliset henkilöstöpalvelut
Puh. +358 40 595 5483
kaili.hjorth@solohealth.fi
Petra Joulio

Petra Joulio

Toimialajohtaja
Puh. +358 44 493 1673
petra.joulio@solohealth.fi
Tiina Pitkänen

Tiina Pitkänen

Liiketoimintajohtaja
Puh. +358 40 735 9078
tiina.pitkanen@solohealth.fi

Hoitajayhteyshenkilöt

Anni Kangasniemi

Anni Kangasniemi

Aluepäällikkö
Puh. +358 44 420 4264
anni.kangasniemi@solohealth.fi
Tiina Kaarto

Tiina Kaarto

Toimialajohtaja
Puh. +358 46 851 2345
tiina.kaarto@solohealth.fi
Tiina Pitkänen

Tiina Pitkänen

Liiketoimintajohtaja
Puh. +358 40 735 9078
tiina.pitkanen@solohealth.fi

Johto

Martti Kiuru

Martti Kiuru

Perustajaosakas, ylilääkäri
martti.kiuru@solohealth.fi
Teemu Känkänen

Teemu Känkänen

Kehitysjohtaja
Puh. +358 50 408 5036
teemu.kankanen@solohealth.fi

Toimintamallimme

Olemme yhdistäneet toiminnassamme perinteiset lähipalvelut ja etälääketieteen digitaaliset palveluratkaisut. Voimme ratkaista asiakkaidemme resurssihaasteita nopeammin ja monipuolisemmin räätälöimällä lähi- ja etäpalveluja asiakkaan tarpeisiin.

Kerro meille haasteesi tai tarpeesi, teemme ehdotuksen tarvittavista toimenpiteistä ja toteutamme palvelun käyttöönoton suunnittelusta toteutukseen yhdessä kanssasi. Nopeimmillaan palvelut ovat käytettävissäsi saman päivän aikana!

Asiakkaanamme saat käyttöösi koko palveluvalikoimamme nopeasti, helposti ja kustannustehokkaasti. Vältät samalla kalliit tietojärjestelmäinvestoinnit ja saat viimeisimmät palveluratkaisut sekä kumppanin, joka haluaa kehittää yhteistyötä asiakkaan eduksi.

Haluatko lisää tietoa? Ota yhteyttä niin vastaamme.

Tietoa meistä

Yrityksen nuoresta iästä huolimatta tuotamme erilaisia terveyspalveluita kymmenille tuhansille suomalaisille kuukausittain. Palveluidemme piiriin ovat löytäneet niin terveydenhuollon ammattilaiset, perusterveydenhuollon ja erikoissairaanhoidon palveluntuottajat kuin yksityisen sektorin isot ja pienet toimijat sekä kuluttaja-asiakkaat.

Solo Healthin arkea pyörittää rutinoitunut ja laajat yhteistyöverkostot omaava henkilöstö, joilla on vuosikymmenten kokemus erilaisten terveyspalvelujen tuottamisesta. Meidän kauttamme löydät sopivan ratkaisun oman organisaatiosi terveyspalveluihin liittyviin haasteisiin.

Yhteistyömme keskiössä on asiakkaan tyytyväisyys kumppanuuteen ja sen näkyminen koko organisaation tasolla sekä kaikille yhteistyöhön osallistuville ammattilaisille ja asiakkaille.

Jos jaat saman näkökulman kumppanuudesta, ota meihin yhteyttä ja rakennetaan toimivaa yhteistyötä!