Skip to Content

Solo Health as a company

Lorem ipsum dolor sit amet, consecte elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minimuis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Check out our team

Special care

Tiina Pitkänen

Tiina Pitkänen

Director
Puh. +358 40 735 9078
tiina.pitkanen@solohealth.fi
Petra Joulio

Petra Joulio

Director
Puh. +358 44 493 1673
petra.joulio@solohealth.fi
Pirkko Pääkkönen

Pirkko Pääkkönen

Regional Manager
Puh. +358 50 379 4861
pirkko.paakkonen@solohealth.fi

Basic level

Suvi Kangasniemi

Suvi Kangasniemi

Account Director
Puh. +358 40 537 7372
suvi.kangasniemi@solohealth.fi
Anni Harju

Anni Harju

Regional Manager
Puh. +358 44 420 4242
anni.harju@solohealth.fi
Aarni Isomursu

Aarni Isomursu

Regional Manager
Puh. +358 400 408 036
aarni.isomursu@solohealth.fi
Pauliina Joentaus

Pauliina Joentaus

Regional Manager
Puh. +358 44 281 8828
pauliina.joentaus@solohealth.fi
Jasse Järviö

Jasse Järviö

Regional Manager
Puh. +358 44 491 8400
jasse.jarvio@solohealth.fi
Vesa Karjalainen

Vesa Karjalainen

Connection Manager
Puh. +358 45 775 05500
vesa.karjalainen@solohealth.fi
Irina Nordblom

Irina Nordblom

Regional Manager
Puh. +358 44 700 2911
irina.nordblom@solohealth.fi
Tiiu Kähkönen

Tiiu Kähkönen

Regional Manager
Puh. +358 50 464 8371
tiiu.kahkonen@solohealth.fi
Santtu Turunen

Santtu Turunen

Regional Manager
Puh. +358 44 275 7547
santtu.turunen@solohealth.fi
Marjo Tuovinen

Marjo Tuovinen

Regional Manager
Puh. +358 50 307 9518
marjo.tuovinen@solohealth.fi
Joonas Marjamäki

Joonas Marjamäki

Regional Manager
Puh. +358 44 493 9065
joonas.marjamaki@solohealth.fi
Pauliina Heikkinen

Pauliina Heikkinen

Manager
Puh. +358 44 493 8920
pauliina.heikkinen@solohealth.fi
Katja Lahdenranta-Linna

Katja Lahdenranta-Linna

Service Manager
katja.lahdenranta-linna@solohealth.fi
Ilona Honkanen

Ilona Honkanen

Service Advisor
ilona.honkanen@solohealth.fi

Nurse contact persons

Tiina Grönvall

Tiina Grönvall

Director
Puh. +358 46 851 2345
tiina.gronvall@solohealth.fi
Piia Huhtala

Piia Huhtala

Connection Manager
Puh. +358 44 559 9136
piia.huhtala@solohealth.fi
Anni Korhonen

Anni Korhonen

Yhteyspäällikkö
Puh. +358 44 493 4150
anni.korhonen@solohealth.fi
Krista Salminen

Krista Salminen

Connect Manager
Puh. +358 44 493 1448
krista.salminen@solohealth.fi

Sales

Kaili Hjorth

Kaili Hjorth

Account Director
Puh. +358 40 595 5483
kaili.hjorth@solohealth.fi
Sigrid Kilp

Sigrid Kilp

Coordinator
Puh. +358 44 434 1540
sigrid.kilp@solohealth.fi
Anny Tamvelius

Anny Tamvelius

Connection Manager
Puh. +358 43 825 1429
anny.tamvelius@solohealth.fi
Lili Kukk

Lili Kukk

Connection Manager
Puh. +372 5624 5680
lili.kukk@solohealth.fi
Eneli Tukiainen

Eneli Tukiainen

Liaison Manager
Puh. +358 45 7881 7054
eneli.tukiainen@solohealth.fi

Administration

Satu Edberg

Satu Edberg

Connect manager
Puh. +358 40 531 1542
satu.edberg@solohealth.fi
Alina Aaltonen

Alina Aaltonen

Project Manager
alina.aaltonen@solohealth.fi
Eliisa Baarman

Eliisa Baarman

Regional Manager
Puh. +358 44 727 4018
eliisa.baarman@solohealth.fi
Virpi Toljamo

Virpi Toljamo

Division Manager
Puh. +358 44 567 9479
virpi.toljamo@solohealth.fi
Ville Virtala

Ville Virtala

Director of Development
Puh. +358 50 550 8874
ville.virtala@solohealth.fi
Martti Kiuru

Martti Kiuru

Co-founder
martti.kiuru@solohealth.fi
Teemu Romppanen

Teemu Romppanen

CEO
Puh. +358 44 505 9577
teemu.romppanen@solohealth.fi

Our operating model

Tuotamme asiakkaillemme monipuolisia etälääketieteen palveluita nopeasti ja merkittävästi nykyisiä hintatasoja edullisemmin. Toimintamme perustuu tehokkaisiin toimintamalleihin, laajaan lääkäriverkostoon, osaavaan henkilöstöön ja nykyaikaisiin teknisiin ratkaisuihin. Meillä on Valviran myöntämä lupa yksityisten terveydenhuollonpalveluiden tuottamiseen koko Suomen alueella.

About us

Solo Health on kotimainen, ketjuihin ja perinteisiin terveyspalvelutarjoajiin kuulumaton itsenäinen toimija. Intohimomme on terveydenhuollon toimijoiden tukeminen digisiirtymän palveluratkaisuissa ja niiden tuominen kaikkien saataville edulliseen hintaan. Olemme erikoistuneet etäpalveluiden lisäksi terveydenhuollon asiantuntijoiden kuten lääkärien ja hoitajien vuokraukseen.

Tuotamme asiakkaillemme monipuolisia etälääketieteen palveluita nopeasti ja merkittävästi nykyisiä hintatasoja edullisemmin. Toimintamme perustuu tehokkaisiin toimintamalleihin, laajaan lääkäriverkostoon, osaavaan henkilöstöön ja nykyaikaisiin teknisiin ratkaisuihin. Meillä on Valviran myöntämä lupa yksityisten terveydenhuollonpalveluiden tuottamiseen koko Suomen alueella.

Teemme yhteistyötä terveydenhuollon kentällä julkisen ja yksityisen sektorin palveluntuottajien, apteekkien ja terveyspalveluyritysten kanssa, lisäksi vakuutusyhtiöt ja hyvinvointipalvelujen tarjoajat ovat asiakkaitamme. Tarjoamme palveluitamme monipuolisesti myös kuluttaja-asiakkaille.

Solo Healthin nuoresta iästä huolimatta tuotamme erilaisia terveyspalveluita kymmenille tuhansille suomalaisille kuukausittain. Yrityksen avainhenkilöillä on vuosikymmenten kokemus erilaisten terveyspalvelujen tuottamisesta.