Skip to Content

Solo Health as a company

Lorem ipsum dolor sit amet, consecte elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minimuis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

Check out our team

Sales

Kirsi Kantojärvi

Kirsi Kantojärvi

Account Director
Puh. +358 45 676 0772
kirsi.kantojarvi@solohealth.fi
Harri Sormunen

Harri Sormunen

Sales Director
Puh. +358 50 530 0833
harri.sormunen@solohealth.fi
Ilona Honkanen

Ilona Honkanen

Service Advisor
ilona.honkanen@solohealth.fi
Katja Lahdenranta-Linna

Katja Lahdenranta-Linna

Service Manager
katja.lahdenranta-linna@solohealth.fi

Basic level

Alina Aaltonen

Alina Aaltonen

Liaison Manager
Puh. +358 44 420 4210
alina.aaltonen@solohealth.fi
Anni Harju

Anni Harju

Regional Manager
Puh. +358 44 420 4242
anni.harju@solohealth.fi
Eeva Heiska

Eeva Heiska

Liaison Manager
Puh. +358 45 7881 5693
eeva.heiska@solohealth.fi
Kaili Hjorth

Kaili Hjorth

Account Director
Puh. +358 40 595 5483
kaili.hjorth@solohealth.fi
Aarni Isomursu

Aarni Isomursu

Regional Manager
Puh. +358 40 099 5295
aarni.isomursu@solohealth.fi
Jasse Järviö

Jasse Järviö

Regional Manager
Puh. +358 44 491 8400
jasse.jarvio@solohealth.fi
Suvi Kangasniemi

Suvi Kangasniemi

Account Director
Puh. +358 40 537 7372
suvi.kangasniemi@solohealth.fi
Eneli Tukiainen

Eneli Tukiainen

Liaison Manager
Puh. +358 45 7881 7054
eneli.tukiainen@solohealth.fi

Special care

Kaili Hjorth

Kaili Hjorth

Account Director
Puh. +358 40 595 5483
kaili.hjorth@solohealth.fi
Petra Joulio

Petra Joulio

Director
Puh. +358 44 493 1673
petra.joulio@solohealth.fi
Tiina Pitkänen

Tiina Pitkänen

Director
Puh. +358 40 735 9078
tiina.pitkanen@solohealth.fi

Nurse contact persons

Anni Kangasniemi

Anni Kangasniemi

Regional Manager
Puh. +358 44 420 4264
anni.kangasniemi@solohealth.fi
Tiina Kaarto

Tiina Kaarto

Director
Puh. +358 46 851 2345
tiina.kaarto@solohealth.fi
Tiina Pitkänen

Tiina Pitkänen

Director
Puh. +358 40 735 9078
tiina.pitkanen@solohealth.fi

Administration

Martti Kiuru

Martti Kiuru

Co-founder
martti.kiuru@solohealth.fi
Teemu Känkänen

Teemu Känkänen

Director of Development
Puh. +358 50 408 5036
teemu.kankanen@solohealth.fi

Our operating model

Tuotamme asiakkaillemme monipuolisia etälääketieteen palveluita nopeasti ja merkittävästi nykyisiä hintatasoja edullisemmin. Toimintamme perustuu tehokkaisiin toimintamalleihin, laajaan lääkäriverkostoon, osaavaan henkilöstöön ja nykyaikaisiin teknisiin ratkaisuihin. Meillä on Valviran myöntämä lupa yksityisten terveydenhuollonpalveluiden tuottamiseen koko Suomen alueella.

About us

Solo Health on kotimainen, ketjuihin ja perinteisiin terveyspalvelutarjoajiin kuulumaton itsenäinen toimija. Intohimomme on terveydenhuollon toimijoiden tukeminen digisiirtymän palveluratkaisuissa ja niiden tuominen kaikkien saataville edulliseen hintaan. Olemme erikoistuneet etäpalveluiden lisäksi terveydenhuollon asiantuntijoiden kuten lääkärien ja hoitajien vuokraukseen.

Tuotamme asiakkaillemme monipuolisia etälääketieteen palveluita nopeasti ja merkittävästi nykyisiä hintatasoja edullisemmin. Toimintamme perustuu tehokkaisiin toimintamalleihin, laajaan lääkäriverkostoon, osaavaan henkilöstöön ja nykyaikaisiin teknisiin ratkaisuihin. Meillä on Valviran myöntämä lupa yksityisten terveydenhuollonpalveluiden tuottamiseen koko Suomen alueella.

Teemme yhteistyötä terveydenhuollon kentällä julkisen ja yksityisen sektorin palveluntuottajien, apteekkien ja terveyspalveluyritysten kanssa, lisäksi vakuutusyhtiöt ja hyvinvointipalvelujen tarjoajat ovat asiakkaitamme. Tarjoamme palveluitamme monipuolisesti myös kuluttaja-asiakkaille.

Solo Healthin nuoresta iästä huolimatta tuotamme erilaisia terveyspalveluita kymmenille tuhansille suomalaisille kuukausittain. Yrityksen avainhenkilöillä on vuosikymmenten kokemus erilaisten terveyspalvelujen tuottamisesta.